GÖZDEPLUS

CİLT BAKIM UZMANINIZ

Sizin için geliştirilen Gözdeplus cilt bakım uzmanımız ile cildinizin durumunu ve ihtiyaçlarını keşfedin.

Sağlıklı cilde giden yolda size yol gösterecek Gözdeplus cilt uzmanımız, sadece 2 adımda; en önemli sorularınızı tanımlayıp kişileştirilmiş ürün reçetenizi alma imkanına sahip olacaksınız. Cildiniz ile ilgili online bilgi aldıktan sonra uygulama merkezimize gelerek cilt bakımı konusunda özel eğitim almış cilt uzmanımıza danışmanızı öneririz.

EN ÖNEMLİ CİLT SORUNUNUZ NEDİR?

SİYAH NOKTA

Genel olarak “siyah nokta” adıyla bilinen komedon, fazla rastlanan bir cilt problemidir. Bu da sivilce gibi deride bulunan yağ bezlerinden dolayı oluşur ve genel sağlığı etkilemez. En önemli nedeni, yağ üretimi artışıdır.

SİVİLCE

Sivilce oluşumunda ciltteki sivilce bakterilerinin yanı sıra stres, hormonal değişimler, rafine yiyeceklerin yüksek olduğu bir diyet gibi yaşamsal faktörler etkili değildir. Sivilce cildinizi hayatınızın belli dönemlerinde veya sürekli olarak etkin olabilir.

LEKE

Cilt tonu farklılıkları melaninlerin veya pigmetlerin aşırı üretimi sonucunda cildin belirli bölgelerdeki cilt tonunda farklılık ve dengesizliklere sebep olarak lekeli bir görünüm oluşturur. Cilt tonu farklıkları güneş veya cilt tramvası sonucunda oluşabildiği gibi fotosentez yapan içerikler veya hormonal bir dengesizlik sonucunda da görülebilir.

GÖZENEK

Ciltte biriken yağ ve doku artıkları belli bir süre sonra gözeneklerin genişlemesine neden olabilir. Yaş ilerleyip deri elastiyeti azaldıkça gözenekler daha da genişler. Ayrıca terleme nedeniyle yağ salgısı arttıkça ciltteki gözenekler genişleyebilir.

KIRIŞIKLIK

İnsan cildi diğer tüm organlar gibi kronolojik olarak yaşlanır. Cilt diğer organlardan farklı olarak çevresel faktörlerin etkisiyle de yaşlanır.

NEMSİZLİK

Kuruluk genetik olduğu gibi seyehatler kuru iklim veya klimalı ortamlar gibi çevresel etkenlere maruz kalındığında görülebilir.

HASSASİYET

Kızarıklık ve hassasiyet iç veya dış faktörlere bağlıdır. Cildin bariyer fonksiyonunun zayıflaması sonucu cillte kızarıklık veya şişme meydana gelir.

SONUÇLARINIZ

SİVİLCE

Uzmanımız cilt tipinize göre sizin için aşağıdaki uygulamaları öneriyor.

Cildiniz ile ilgili problemleri daha detaylı incelemek için güzellik salonumuza bekliyoruz.

NE ÖNERİYORUZ?

0%